Tapahtumat

No current events.

Etusivu Viikkobiitsi 2010

Kysely

Osallistun aikuisten viikkokisoihin
 
Viikkokisat alkaa 9.6 PDF Tulosta Sähköposti
Kirjoittanut Webmaster   
13.05.2010 07:45

29.5

Viikkobiitsin alkuranking ja kilpailusäännöt ilmestyneet. Alkurankingiä käytetään apuna ensimmäisen kisan lohkojakoihin, näin saadaan heti ensimmäisestä kisasta lähtien tasaisempia pelejä.

Viikkobiitsin säännöt 2010

Alkuranking

Uusi virallinen beachvolley pallot saapuneet Jyväskylään, palloja ei saa urheiluliikkeistä, Jyväskylän myynnin hoitaa tänä kesänä JyväsLentis. Palloja voi ostaa viikkokisojen yhteydessä. Pallot on varastoituna Taide- ja kehyskeskuksella(Kauppakatu 21, ma-pe 9-17, la 10-13), josta niitä voi myös hakea, varaa tasaraha 45€ mukaan. Vanhasta ehjästä Mikasan nahkaisesta kisapallosta saa 5 euron hyvityksen. Älä tuo vanhaa palloa Taide ja kehyskeskukselle, palloja otetaan vastaan viikkokisojen yhteydessä Tuomiojärvellä juhannukseen saakka, jolloin saat hyvityksen 5 €.

 

Tulihan se kesä sieltä ja Tuomiojärven kentät ovat hulppeassa kunnossa tiistain 11.5 talkoiden ansiosta, iso kiitos kaikille talkoolaisille.

Beach volley kesä 2010 on siis startannut. Tänä kesänä pelataan säiden niin salliessa 10 viikkokisaa, keskiviikkoisin niinkuin viime kesänä. Ensimmäinen viikkokisa on keskiviikko 9.6, jolloin starttaa sekä naisten että miesten sarjat. Kilpailupäällikkönä jatkaa Taneli Nieminen. Lisätiedot ja tiedustelut viikkobiitsistä sähköpostilla biitsi(at)jyvaslentis.fi .

Myös nuorten viikkobiitsiä on tänä kesänä, Jaakko Aninko jatkaa vetäjänä yllätysvieraineen, sen startista tulossa lisätietoa. Tiedustelut jaska(at)jyvaslentis.fi

Oikein hyvää kesän alkua kaikille, nähdään rannalla.

terveisin Jylen kesätoiminta tiimi