Naisten 1-sarja

Valmentaja
Tuulevi Piesanen

tuulevi.piesanen(at)suomi24.fi
040 5885696

Apuvalmentaja
Jarmo Lahtinen

jamot.lahti(at)elisanet.fi
0400 888222

Fysiikkavalmentaja:
Emilia Joensalo
emiliajoensalo(at)gmail.com
044 9872789
 

 

Joukkueet naisten 1-sarjassa 2018-2019

Juju Joensuu (Juju)
JyväsLentis (JyLe)
Kuortaneen valmennuskeskus (Kuortane)
LP-Vampula
Naarasleijonat (NALE)
Karelian Hurmos (Hurmos)
Kouvolan Lentopallo (KoLe)
Oulun Kisko (Kisko)
Puma-Volley (Puma)
Puijo Eolley (PuWo)
Rantaperkiön Isku (RaIsku)
Raision Urheilijat (RaisU)
Salon Viesti (Viesti)

Sarja pelataan yhdessä lohkossa

 

Seuraava ottelu

JyLe N1 kaudella 2018-2019

1Melissa Honkonen1671998
2Anni Toivonen1751996
3Tiina Pöytäniemi1731995
4Emilia Joensalo1621995
5Sini Eerola1621995
6Iida Fredrikson1832000
7Jutta Lindberg1692001
8Anniina Peltonen1811991
9Laura Meronen1751997
10Milla Aalto1702001
11Siiri Vehmanen1871998
12Saara Piippo1691997
13Kaisa Nyman1861983
14Heta Rissanen1791994

 

Runkosarjan kotipelit pelataan perinteikkäässä Gradia Viitaniemen D-salissa.

Ota seurantaan miesten ja naisten yhteinen Facebook-sivustoInstagramissa touhujamme voi myös seurata.

Runkosarja kaudella 2018-2019

La15.9.15:30JyLePuWoMonitoimitalo
Su30.9.17:00LP VampulaJyLeHuittisten ammatti- ja yrittäjäopisto
Su7.10.17:30JyLeLP ViestiViitaniemen D-sali
La13.10.12:00KiskoJyLeOulun urheilutalo
Su 21.10.17:30JyLeKuortaneViitaniemen D-sali
La27.10.17:30JyLeRaisUViitaniemen D-sali
Su4.11.15:00KoLe-57JyLeKouvolan Kuntotalo
Su11.11.17:30JyLeHurmosViitaniemen D-sali
La17.11.15:00NALE/HELVolleyJyLeEspoonlahden urheiluhalli
Su18.11.12:00IskuJyLeKaukajärven vapaa-aikatalo
Su25.11.17:30JyLeKiskoViitaniemen D-sali
Su2.12.17:30JyLeJuju JoensuuViitaniemen D-sali
Su9.12.17:30JyLePumaViitaniemen D-sali
Su16.12.17:30JyLeIskuViitaniemen D-sali
La12.1.17:00PuWoJyLePohjantien koulu
La19.1.15:30PumaJyLePuistolan urh.talo
Su20.1.17:30JyLeNALE/HELVolleyViitaniemen D-sali
Su27.1.16:00KuortaneJyLeLähitapiola-Areena
La9.2. 17:00LP Viesti         JyLeSalohalli
Su10.2.18:00RaisUJyLeKerttulan liikuntahalli
La 23.2.17:30JyLeLP VampulaViitaniemen D-sali
Su3.3.17:30JyLeKoLe-57Viitaniemen D-sali
La9.3.13:00HurmosJyLeJoensuun Urh.talo
Su10.3.13:00Juju JoensuuJyLeJoensuun Urh.talo