JyLe etsii valmentajia kasvavaan toimintaan, tule mukaan!
JyväsLentis ryJulkaistu: 10.07.2024 14.30

JyLe etsii valmentajia kasvavaan toimintaan, tule mukaan!

Tule JyLeen valmentajaksi!

JyväsLentiksen toiminta kasvaa vuosi vuodelta ja etsimme JyLe-perheeseen uusia valmentajia ja ohjaajia toimimaan lasten ja nuorten joukkueissa! Voit olla nuori tai vanhempi, kokenut tai kokematon, pyrimme löytämään sinulle sopivan roolin eri joukkueidemme valmennustiimeissä.

Tarjoamme sinulle monipuolisen toimintaympäristön sekä mahdollisuuden kehittyä valmentajana. JyLessä on kilpa- ja harrastejoukkueita kaikissa juniori-ikäluokissa. Aiempi lajitausta ei ole pakollinen. Tarjoamme koulutusta sekä mentorointia seuran puolesta. Lisäksi maksamme korvausta valmentajillemme.

Jo nyt kesällä on mahdollisuus hypätä mukaan toimintaan kesäharjoitusten merkeissä, jossa pääset tutustumaan toimintaan sekä suunnittelemaan tulevaa kautta.

Jos valmentaminen JyLessä kiinnostaa, löydät lisätietoja seuran nettisivuilta www.jyvaslentis.fi ja seuran puheenjohtajalta Mikko Häyriseltä, mikko@jyvaslentis.fi, 0400 185513.